Jdi na obsah Jdi na menu
 

Potraviny jako lék

 

Ukazuje se,že to co bylo dříve nazvané "doktrína znamení",je neuvěřitelně správné.Potvrzuje se,že každá potravina má vzhled,kterým se podobá tělesnému orgánu nebo má psychologickou funkci a tento vzorec se chová jako signál nebo znamení,jaký užitek z potravy má konzument.


Mrkev :plátek mrkve vypadá jako zornička,duhovka a paprskovité linky lidského oka.Věda dokazuje,že mrkev zvyšuje cirkulaci krve v oku.


Rajské jablíčko :má čtyři komory a je červené podobně jako srdce.výzkumy ukazují,že rajčata jsou dobrá pro srdce a krev.


Hrozny : visí ve shluku,který mívá tvar srdce a každý hrozen vypadá jako krevní buňka.Podle výzkumů jsou hrozny skutečně vitalizující pro Srdce a krev.


Vlašský ořech :vypadá jako mozek včetně mozkových záhybů.Dnes již víme,že ořechy pomáhají rozvíjet funkce mozku.


Fazole :semena vypadají jako lidské ledviny.Fazole skutečně uzdravují a pomáhají udržovat funkci ledvin.


Celer,rebarbora :rostliny připomínající kosti.Tato potrava posiluje kosti.Pomáhá zásobovat tělo důležitými látkami.


Baklažán,avokádo,hruška :tyto plody připomínají dělohu.Jsou zaměřené na zdraví a funkci dělohy a děložního čípku.Pro zajímavost avokádo vyrůstá z květu do zralého plodu 9 měsíců.


Fíky :jsou plné semen,a visí ve dvojicích když rostou.Konzumace fíků pomáhá zvyšovat pohyblivost mužských spermií.


Sladké brambory :vypadají jako slinivka.Pomáhají udržovat glykemickou rovnováhu při diabetu.


Cibule :připomíná buňku.Výzkumy ukázaly,že cibule pomáhá z tělesných buněk odstraňovat odpady.


Grapefruity,pomeranče a další citrusy :vypadají jako prsy a vlastně podporují jejich zdravý vývoj a správný pohyb lymfy v těchto partiích.


Arašídy : mají velký účinek na semeníky a sexuální libido.Hlavní složka Viagry pochází z arašídů.

 

 

 

BÍLÁ ŘEDKEV

  Tento zdánlivě obyčejný kořen je víc než jen běžná zelenina.Je to lék,který pomáhá rozptylovat chlad,srovnává a zklidňuje energii čchi.Pokud si chcete pochutnat,orestujte zázvor na olivovém oleji,přidejte nakrájenou syrovou ředkev a vše poduste.Pokrm pak dochuťte solí či cukrem 

 

JÁHLY

Tato obilovina je doslova nabitá vitamíny,především B1 a E.Jáhly,tedy zrna prosa,mají navíc velkou výživnou hodnotu.Zahřívají také žaludek a pomáhají trávicí soustavě.Uvařené jáhly jsou lehce stravitelné a rychle posilují obranyschopnost organismu.

JAHODY

Povařte jahody v trošce vody a vývar pijte horký.Pomáhají totiž játrům a snižují obsah cholesterolu a navíc jsou plné vitamínu C.

LILEK

Dovede odvádět z těla těžké kovy pocházející ze znečištěného vzduchu,například olovo.A protože patří ke chladným potravinám,při vaření k němu přidejte nastrouhaný zázvor nebo česnek,abyste ho zbavili jeho chladné povahy.

MOŘSKÁ ŘASA

Řasy v sobě mají velký obsah jódu a železa.Pomáhají štítné žláze a mají velkou hodnotu hlavně pro ty,kdo nežijí u moře.Jsou totiž velkým zdrojem výživy a doplňují ty živiny,které "suchozemcům" chybí.

ZÁZRAČNÝ MED

Mnoho ozdravných účinků má med.Použít ho můžete třeba na zmírnění zácpy,protože ředí stolici.Pročišťuje také horkost plic.Pomáhá i lepšímu spánku.

HOUBY SHITAKE

Chrání tělo proti rakovině a obsahují hodně vitamínů,především B1 a C.Jejich vaření by mělo trvat alespoň hodinu.A vařením se také zvýrazní jejich chuť.Pije se i vývar ze shitake.

ČERVENÉ FAZOLE

Jsou močopudné a odstraňují otoky v těle.Obsahují řadu vitamínů,hlavně B1 a E,posilují ledviny a močový měchýř.Fazole také blahodárně působí při vylučování přebytečné vlhkosti z těla.Posilují energii čchi a krev jater.Nejlepší jsou ve formě husté polévky.Je vždy dobré rozvařit fazole do měkka.

HORKÁ VODA

Uvolňuje jednotlivé energetické dráhy a harmonizuje tak celé tělo.Když je vám špatně nebo vás něco bolí,řekne vám Číňan-napijte se horké vody.Ta zbavuje organismus nečistot a jedů.A tělo si navíc nemusí již horkou vodu ohřívat.Má tak více energie samo pro sebe.Proto je dobré nosit s sebou termosku s horkou vodou a popíjet ji celý den. 

ANANAS

Toto ovoce je vhodné pro lidi trpící cukrovkou.Oloupejte ho,nakrájejte na malé kousky,posolte a trochu pokapejte horkou vodou,aby se na ananasu rozpustila sůl.Díky dochucení se totiž sníží jeho kyselost.Tak dosáhnete rovnováhy chutí a potravina prospěje vašemu zdraví.

RAJČATA

Obsahují vitamín C,pročišťují cévy a snižují obsah cholesterolu.Rajčata také pomáhají proti kornatění cév.Nakrájejte je a orestujte s vajíčkem,aby jídlo bylo vydatnější.A nebo si můžete uvařit rajčatovou polévku.

ŠPENÁT 

Listový špenát pomáhá tlustému střevu a dobrý je také proti zácpě.Můžete si z něj uvařit polévku. 

ČÍNSKÉ ZELÍ

Vylučuje z těla škodliviny a viry,snižuje horkost a zbavuje vás bacilů.Pomáhá také proti rakovině.Orestujte zázvor na oleji,přidejte nakrájené čínské zelí a podle chuti trochu octa,cukr a sůl.Podobné účinky má i tradiční evropské zelí,ale procento zdravých látek je v něm nižší.Nejhodnotnější je z něj košťál.

MRKEV 

Obsahuje vitamín B2 a pomáhá proti aftům.Mrkev se ale musí tepelně upravit.Tak se z ní získá hodnotný vitamín.Mrkev je tou nejvhodnější potravinou,když vašemu tělu vitamín B2 schází a špatně se tak zacelují rány.B2 také pročišťuje zarudlé oči a pomáhá játrům,která s očima souvisejí. 

SEZAM

I malé,dvoumilimetrové semínko může být lékem podporujícím dlouhověkost a doplňujícím energii ledvin.Sezam má také zvlhčující a chladící účinek a pomáhá tedy i proti zácpě.Ta je totiž způsobena suchostí a horkostí v tlustém střevě.Sezam je vhodný hlavně pro horkokrevné lidi.To jsou ti,kdo se nadměrně potí,jsou hyperaktivní a mají sklony k vysokému tlaku a srdečním onemocněním.Tato malá semínka by měla být častým doplňkem výživy u žen v menopauze,která se projevuje návaly horka a pocením,nespavostí,bušením srdce a slabostí.A sezam pomáhá také ženám s předčasnou a silnou menstruací způsobenou takzvaným "horkem v krvi".